ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH                                                              w Łomży                                                           

19.09. - "Wierszowanki Juliana Tuwima" po raz pierwszy w tym roku szkolnym gościliśmy p. Elę Chamryk, która czytała nam utwory Juliana Tuwima. Następnie uczniowie chętnie rozwiązywali zadania i zagadki tematyczne.


08.10. - Lekcja w Bibliotece pt."Jesienne opowieści". Uczniowie wysłuchali opowieści czytanej przez p. Elę Chamryk a następnie przystąpili do wykonania jesiennych dekoracji. Z kolorowych liści, nasion, patyczków i innych skarbów natury wyczarowaliśmy piękne jesienne motyle, które można podziwiać w holu biblioteki.


20.10. - głośne czytanie "Motyle dzienne, Motyle nocne"


22.10. - Nasi uczniowie wzięli udział w zajęciach bibliotecznych pt."Pszczoły nasz skarb".  Podczas zajęć mieli możliwość zapoznać się z ciekawostkami z życia pszczół, posłuchać wierszy, obejrzeć film o pracy pszczelaża. Następnie wykonaliśmy dekoracje pt. " Jesienna mandala" prace wykonane z kolorowych liści , kamyków, korali.


26.11. - Wizyta w bibliotece. Uczniowie szkoły Przysposabiającej do Pracy pod czujnym okiem pani bibliotekarki uczyli się jak naprawiać książki. Dzięki naszym wspólnym wysiłkom kilka książek otrzymało "nowe życie". Ta praca dała uczniom wiele satysfakcji i radości.


17.12.  - Po raz drugi uczniowie przystąpili do renowacji starych książek w bibliotece, szło im to znacznie sprawniej, bo korzystali ze zdobytego poprzednio doświadczenia, tym razem odnawialiśmy komiksy.

 

25.03. - Uczniowie klas: I gimnazjum ZET i I Pdp wzięli udział w lekcji bibliotecznej pt. "Specer z Jelonkiem po zabytkach Łomży". Na zajęciach, prowadzonych przez Panią Elę, mieli możliowość przyjrzenia się zdjęciom i zapoznania się z historią najpopularniejszych zabytków Łomży.

 

22.04.- braliśmy udział w spotkaniu autorskim z pisarką  dla dzieci i młodzieży panią Barbarą Kosmowską.  Bylo to bardzo ciekawe i pouczające doświadczenie. Pani Barbara bardzo interesująco opowiadała o swoim życiu i twórczości.

 

 

 

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )