ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH                                                              w Łomży                                                           

Spis treści niniejszej strony
Galeria zdjęć

Spotkanie czytelnicze - 14 września

Spotkanie czytelnicze - 5 października

Wizyta w TL i A w Łomży - 16 października

Muzeum Północno - Mazowieckie - 26 października

Wiersze Jana Brzechwy - 06 listopada

Bajki ks. Ferdynanda - 14 listopada

Edukacja teatralna - 23 listopada

Spotkanie czytelnicze - 16 listopada

Spotkanie czytelnicze - 24 listopada

Spotkanie czytelnicze - 18 grudnia

Spotkanie czytelnicze - 18 stycznia

Spotkanie czytelnicze - 22 lutego

Spotkanie czytelnicze - 29 kwietnia

Spotkanie czytelnicze - 15 marca

Spotkanie czytelnicze - 22 marca

Spotkanie czytelnicze - 28 maja

program czytające szkoły-15 Spotkanie czytelnicze - 18 czerwca

Kalendarium na rok szkolny 2012/2013
CZERWIEC

W dniach 1-8 czerwca odbędzie się XII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Zachęcamy do organizowania Inauguracji wojewódzkich lub miejskich Tygodni Czytania – z bajkowymi paradami dzieci, występami artystycznymi, konkursami i przede wszystkim wspólnym czytaniem Lokomotywy Juliana Tuwima przez nauczycieli, wychowawców, rodziców, artystów, przedstawicieli władz lokalnych, mediów, kościołów, itp.

7-9 czerwca – III Targi Książki dla Dzieci w Krakowie. Fundacja będzie jednym z Partnerów imprezy.

Ogłoszenie Konkursu na najlepiej przeprowadzoną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom” w roku szkolnym 2012/2013. Zapraszamy do udziału w Konkursie wszystkich Koordynatorów i Liderów kampanii czytania. Regulamin oraz formularze konkursowe dostępne będą na stronach: www.CalaPolskaCzytaDzieciom.pl oraz www.cpcd.pl.

 
LIPIEC

• Nadsyłanie sprawozdań Liderów i Koordynatorów na Konkurs na najlepiej przeprowadzoną kampanię czytania w roku szkolnym 2012/2013.

• Akcja „Lato z książką”.
Zapraszamy do jej realizacji biblioteki, domy kultury, zaprzyjaźnione hufce ZHP i ZHR. Zachęcamy, by wychowawcy na wszystkich koloniach, półkoloniach i obozach czytali dzieciom. Proponujemy wakacyjne powieści: Biała żyrafaLauren ST. John, Lotnika  Eoina Colfera, Moje Bullerbyn(oraz kolejne części: Kolczyki Selmy, Dziewczynka z fotografii) Barbary Gawryluk, Psa, który biegł ku gwieździe Henninga Mankella, Afrykę Kazika, Benedykta i Jana, Dziadka i niedźwiadka Łukasza Wierzbickiego, Co tam u Ciumków? (oraz pozostałe tytuły z serii) Pawła Beręsewicza, Tajemnicę człowieka z bliznątego samego autora, Tsatsiki i Mamuśkę (i inne tytuły z serii autorstwaMoni Nilsson), Zielonego oraz Nikt i gadające drzewo Małgorzaty Strzałkowskiej.
 
SIERPIEŃ

• Kontynuujemy akcję „Lato z książką”. Proponujemy m.in. „podchody książkowe”. Niech instrukcje dla grupy/drużyny będą zaszyfrowane motywami z książek, np. „Szukaj wskazówek pod tym, z czego był szaniec” (kamień), „Przejdź przez to, co było na rzece Kwai” (most), „Skręć przy budowli, która odleciała w powieści Marcina Szczygielskiego” (młyn), „Dojdź do tego, co malował Tomek Sawyer” (płot).
 
Przeczytajmy powieść Andrew Clementsa pt. Fryndel. Zabawmy się z dziećmi w wymyślanie nowych słów i stwórzmy własny słownik. To znakomita zabawa!
 
A w razie deszczowej pogody – ułóżmy krzyżowki z tytułów książek, nazwisk autorów lub bohaterów.

• Trwają przygotowania do wdrożenia programów czytelniczych: „Czytające Szkoły” i „Czytające Przedszkola” w placówkach, które jeszcze do nich nie przystąpiły.  
PRZYJACIEL - 18 czerwca

18 czerwca 2013r. odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym SPOTKANIE CZYTELNICZE, pt. „Jak ważny jest przyjaciel”. Pani Ela przeczytała nam wiersze „Uśmiech” i „Wyliczanki-rysowanki” z książki Anny Walencik-Topiło  pt. „Wierszyki pisane przez ciche szumy i syki”. Słuchaliśmy piosenek o przyjaciołach.  Wspólnie wymienialiśmy cechy dobrego przyjaciela, bawiąc się w zabawę „prawda czy fałsz”. Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym.

NASZE ZWIERZAKI - 28 maja

28 maja 2013r. odbyło się spotkanie czytelnicze było pod tytułem „Nasze zwierzaki”. Czytaliśmy książki: „Kaktus, dobry pies” - Barbary Gawryluk  i  „Pieski pana kieszonki” – Margaret Wild.  Poznaliśmy  ciekawe i wzruszające przygody czworonogów. Dzieci opowiadały jakie zwierzątka mają w domu, jak również o jakich marzą.

SPOTKANIE Z TUWIMEM - 29 kwietnia

29 kwietnia 2013r. odbyło się kolejne spotkanie czytelnicze. Pani Ela zaprosiła nas na „Spotkanie z Tuwimem”. Słuchaliśmy bajko piosenek „Tuwimek” nagranych  do słów Juliana Tuwima.

Czytaliśmy wiersz Lokomotywa”, a po lekturze wykonaliśmy ciekawe ilustracje. Następnie wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zabawy ruchowej pt. "jedzie pociąg z daleka". Wszyscy bawili się wspaniale.

DRUGA LEKCJA TEATRALANA - 22 marca

22 marca 2013r. uczniowie naszej szkoły w ramach akcji „CZYTAJĄCE SZKOŁY” wzięli udział  w lekcji teatralnej w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Już po raz drugi w tym roku szkolnym mogliśmy uczestniczyć w tych niezwykle ciekawych zajęciach prowadzonych przez aktorów teatralnych. Dzieci podczas zajęć poznały  pracę aktorów, funkcjonowanie teatru, dowiedziały się jak wykonywane są kukiełki.  Nie brakowało wśród  nas odważnych, którzy po krótkiej charakteryzacji próbowali swoich sił na scenie. Dziękujemy wszystkim pracownikom Teatru za miłe przyjęcie.

CZTREY PORY BAŚNI - WIOSNA - 15 marca

15 marca 2013r. odbyło się cykliczne spotkanie czytelnicze pod hasłem „Cztery pory baśni - Wiosna” autorstwa Włodzimierza Dulemby. Wspaniale jest marzyć o nadchodzącej wiośnie, słuchać odgłosów ptaków i owadów. Podczas spotkania poznaliśmy wiele ciekawostek ze świata zwierząt. Pani Ela pokazała nam jak korzystając z własnej dłoni stworzyć barwnego motyla. Było bajecznie. Do zobaczenia za miesiąc.

INAUGURACJA ROKU WITOLDA LUTOSŁAWSKIEGO - 5 marca

Dnia 5 marca (wtorek) 2013r. o godz.11.00 w naszej szkole odbyła się uroczysta

Inauguracja Roku Witolda Lutosławskiego.  

Naszą uroczystość uświetniła swoim wystąpieniem pani Stanisława Chyl,

znawczyni w dziedzinie życia i twórczości słynnego kompozytora.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w zakładce FOTOGALERIA.

 

INTERESY PANA KOTA - GIANNI RODARI - 22 lutego

22 lutego 2013r. odbyło się VI spotkanie czytelnicze. Tym razem pani Ela przeczytała nam wesołe i ciekawe opowiadanie o kocie i jego przyjaciołach. Następnie wykonaliśmy zabawne, przestrzenne kotki z kolorowego papieru.

OPOWIADANIA O BABCI - 18 stycznia

Z okazji zbliżającego się święta Babci V spotkanie czytelnicze było poświecone naszym wspaniałym Babciom. Czytaliśmy opowiadania i zabawne wierszyki o Babciach i dla Babci. Później  zrobiliśmy piękne róże z kolorowej bibuły. Życzymy wszystkiego najlepszego wszystkim Babciom i Dziadkom.

MAGICZNE ŚWIĘTA KORNELKI - 18 grudnia

Dnia 18.12.2012r. odbyło się IV spotkanie czytelnicze dla uczniów naszej szkoły.  Atmosfera spotkania była nasycona magią i ciepłem zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Wspólnie wykonaliśmy ozdoby choinkowe. Życzymy wszystkim magicznych Świąt.

KIERMASZ ŚWIĄTECZNY - 24 listopada

Uczniowie i nauczyciele naszej szkoły zaprezentowali swoje dekoracje świąteczne i choinkowe  na kiermaszu świątecznym, który odbył się w ramach Międzynarodoego Dnia Wolontariusza i Mędzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych organizowanych przez Łomża Caritas i naszą szkołę.

EDUKACJA TEATRALNA - 23 listopada

Dnia 23 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w edukacji teatralnej pod hasłem "Poznajemy teatr". Spotkanie odbyło się w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Temat edukacji brzmiał: "Ruch i gest sceniczny. Wykorzystanie plastyki ciała". Uczniowie aktywnie włączyli się do zajęć, czego efektem były trzy krótkie gry sceniczne. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmików. 

FRANKLIN MÓWI – ,,Kocham Cię’’ - 16 listopada

Dnia 16.11.2012r. odbyło się III spotkanie czytelnicze dla uczniów szkoły podstawowej. Dzieci  poznały radości i smutki sympatycznego żółwika Franklina. Po wysłuchaniu opowiadania i omówieniu  dzieci wykonały portret najukochańszej osoby na świecie –MAMY.

BAJKI KS. FERDYNANDA - 14 listopada

W dniu 14 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami wzięli udział w imprezie promującej bajki autorstwa ks. Ferdynanda Gryszko. Spotkanie odbyło się w Sali Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, przy ul. Sadowej w Łomży. Imprezę wspaniale prowadzili aktorzy Teatru Lalki i Aktora w Łomży . Występowały dzieci z łomżyńskich szkół, które pięknie czytały bajki i śpiewały piosenki, rownież widownia aktywnie uczestniczyła w spotkaniu. Imprezę swoją obecnością uświetnił aktor Andrzej Zaborski znany z filmu "U Pana Boga w ogródku". On równiez przeczytał jedną z bajek ks. Ferdynanda. To było wspaniałe wydarzenie, wszyscy dobrze się bawili. Na pewno jeszcze nie raz wrócimy do bajek ks. Ferdynanda, ponieważ są mądre i pouczające.

 

 

 

WIERSZE BRZECHWY - 06 listopada

Dnia 06.11.12 o godzinie 10.00 w sali gimnastycznej gościliśmy uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy z Łomży, którzy przedstawili nam krótkie inscenizacje wierszy Jana Brzechwy. Z kolei nasi uczniowie Szkoły Przysposabiającej do Pracy przeczytali głośno z podziałem na role wiersz "Zoo" J. Brzechwy, prezentując jednoczesnie piękne ilustracje zwierząt wykonane przez panią Beatę Szczecińską.

MUZEUM PÓŁNOCNO - MAZOWIECKIE - 26 października

Dnia 26 października w ramach kolejnego spotkania  czytelniczego, uczniowie gimnazjum ZET wzięli udział w pierwszym cyklicznym spotkaniu w Muzeum Północno - Mazowieckim. Tytuł spotkania „Wpływ wynalazków na codzienne życie w ciągu ostatnich stu lat”. Spotkanie to miało charakter zajęć teoretyczno – praktycznych. Na lekcjach muzealnych uczniowie pogłębili swoją wiedzę  na temat życia ludzi. Aby lepiej zrozumieć dany temat uczniowie mieli dostęp do różnych materiałów, narzędzi codziennego użytku, mogli je dotknąć, wypróbować. Wszystko odbyło się według starej a dobrej zasady: „Bawiąc uczyć, ucząc bawić.” Zapraszamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w galerii.

"PIĘKNA I BESTIA"- 16 października

Dnia 16 października uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami mieli zaszczyt obejrzeć przedstawienie pt. "Piękna i Bestia" w Teatrze Lalki i Aktora w Łomży. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć znajdujących się w Fotogalerii                                          

 

 

lightbox

"PAN KULECZKA" - 5 października
Dnia 5.10.2012r. odbyło się II SPOTKANIE CZYTELNICZE DLA DZIECI Z KL. I-III ZET . Tym razem dzieci poznały przygody bohaterów książki pt."Pan Kuleczka" napisanej przez Wojciecha Widłaka. Gościem  honorowym spotkania była wspaniała pani bibliotekarka  która wcieliła się w rolę pani JESIENI i obdarowała wszyskie dzieci skarbami; kolorowymi liśćmi, kasztanami, żołędziami. Póżniej dzieci wykonały  ilustracje do  opowiadania.
 
Zdjęcia można obejrzeć tutaj:
"ELMER"-14 września

Dnia 14.09.2012 kl. I - IIIA i kl. II - III ZET wzięły udział w I spotkaniu czytelniczym zorganizowanym w ramach programu "CZYTAJĄCE SZKOŁY". Książkę pt. "ELMER" opowieść o kolorowym słoniu przeczytała dzieciom pani Ela Chamryk, bibliotekarka z Biblioteki Miejskiej dla dzieci. Przygody kolorowego słonia bardzo zainteresowały słuchających. Dzieciom bardzo podobały się barwne ilustracje. Po wysłuchaniu książki dzieci wzięły udział w ciekawych zajęciach plastyczno-technicznych i wykonały własnego "kolorowego słonia".

Zdjęcia można obejrzeć tutaj:

Spotkanie czytelnicze- 14 września

SPOTKANIE Z RODZICAMI - 27 września

Dnia 27.09.2012 (czwartek) odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów naszej szkoły na temat:

  • potrzeby czytania dzieciom w domach,
  • radykalnego ograniczenia czasu oglądania telewizji i korzystania z komputera,
  • konieczności nadzorowania oglądanych przez dzieci programów telewizyjnych  i  gier komputerowych.

W ten sposób zainaugurowaliśmy nowy rok szkolny 2012/2013 w ramach programu "Czytające szkoły".

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )