ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH                                                              w Łomży                                                           

Spis treści niniejszej strony
OPIEKUN SKC

mgr Anna Tyszka

Inscenizacja Bożonarodzeniowa p.t. „Prezent dla najbliższych”.

20 grudnia 2017r o godz 12.30 uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali inscenizację Bożonarodzeniową p.t. „Prezent dla najbliższych”. W przedstawieniu  tym zwrócili uwagę na problemy naszego  zabiegania przedświątecznego, braku miłości i czasu dla najbliższych. Wskazali, iż często zatracamy istotę Bożego Narodzenia i świętujemy urodziny Jezusa zapominając o  Nim. Ważniejsze są dla nas prezenty, potrawy świąteczne, dekoracje, a nie Jezus.

Obchody Światowego Dnia Wolontariusza i Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

2 grudnia 2017r. odbyły się obchody Światowego  Dnia Wolontariusza i Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość ta rozpoczęła się wspólną Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Bp. Janusz Stepnowski. W dalszej części obchodów   dyrektor Caritas Ks. Dr Andrzej Mikucki wraz z przybyłymi gośćmi zainaugurował Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Następnie Wojewoda Podlaski uhonorował wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej.  Z naszej szkoły dziesięć osób otrzymało takie  podziękowanie. W dalszej części odbył się finał konkursu muzycznego „Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – dzieje Białego Kwiatka”. Przy dźwiękach  piosenek o św. Teresce wszyscy znakomicie się bawili.

Piesza Pielgrzymka do Płonki Kościelnej.

23 września 2017r. po raz dziesiąty członkowie pod opieką opiekunów p.  Anny Tyszka i p. Magdaleny Wawrzyniak wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Płonki Kościelnej. Pątnicy  wyruszyli     z Sokół i z pieśnią na ustach i intencjami w sercach na pielgrzymkowy szlak. Poprzez swój trud pielgrzymowania włączyli się w  ogólnopolską akcję „kromka chleba dla sąsiada” prowadzoną przez Caritas Polska.  Akcja ta miała na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i los ludzi potrzebujących, biednych, samotnych osób starszych i uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej. Podczas Eucharystii  w Sanktuarium Matki Bożej Płonkowskiej Królowej Młodzieży  nastąpiło poświęcenie chlebków, które każdy z uczestników otrzymał i mógł w swoim środowisku podzielić się z innymi.

Pielgrzymka była formą solidarności społecznej w walce z głodem z okazji Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. 

 

Obejrzyj zdjęcia------> Tutaj

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )