ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH                                                              w Łomży                                                           

Spis treści niniejszej strony
OPIEKUN SKC

Opiekun koła Caritas - mgr Anna Tyszka

Tytka charytatywna

„Wyciągnij rękę do ubogiego” (Syr 7,32)  

    

 

 

Pomimo trwającej wciąż pandemii i zdalnego nauczania w naszej szkole, udało się zorganizować zbiórkę żywności pod hasłem: „tytka charytatywna”.

W akcję włączyli się nauczyciele,rodzice, uczniowie oraz przedszkolaki.

Udało nam się zebrać czternaście tytek, które zostały przekazane Caritas Diecezji Łomżyńskiej.  Zebrana żywność powędruje do osób starszych i potrzebujących, aby w tym trudnym czasie pandemii, nikt nie czuł się samotnie i mógł godnie przeżywać Święta Narodzenia Pańskiego.

 Na szczególne uznanie zasługują rodzice i dzieci z przedszkola wraz z paniami wychowawczyniami oraz  nauczyciele z Panią Dyrektor na czele a także  pracownicy szkoły, którzy  z wielką życzliwością i hojnością włączyli się w akcję charytatywną.

Wszystkim osobom  wielkiego serca, którzy są wrażliwi na potrzeby  drugiego człowieka i niosą pomoc bezinteresownie serdecznie dziękujemy.

 

FOTO

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy - 9 listopada

9 listopada 2019r odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy oraz III Międzynarodowego Dnia Ubogich pod hasłem „Wolontariusz moim przyjacielem”.  Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą , w której przewodniczył J.E. Ks. Bp. Janusz Stepnowski. Dalsza część odbywała się w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich, gdzie nastąpiło wręczenie medali i dyplomów wolontariuszom angażującym się w pomoc drugiemu człowiekowi. Następnie odbył się konkurs muzyczny o  św. Andrzeju. Ukoronowaniem uroczystości był koncert zespołu „Wyrwani z niewoli”. Wszyscy świetnie się bawili.

 

FOTO

Pamięć o zmarłych – wyjście do katakumb - 7 listopada

Pamięć o zmarłych – wyjście do katakumb

                

7 listopada 2019r w oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych uczniowie szkoły podstawowej i szkoły branżowej udali się do katakumb łomżyńskiej Katedry i kościoła Ojców Kapucynów. Pamiętając o bliskich zmarłych oraz o zmarłych nauczycielach  i uczniach naszej szkoły wspólnie modlili się, zapalili znicze  oraz podziwiali ważne zabytki ziemi łomżyńskiej.

FOTO

WARSZTATY Z RZEMIEŚLNIKAMI MATKI BOŻEJ - 29, 30 października

WARSZTATY Z RZEMIEŚLNIKAMI MATKI BOŻEJ

Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. 29 i 30 października odwiedzili naszą szkołę Rzemieślnicy Matki Bożej, grupa działająca przy parafii Krzyża Świętego i poprowadzili  warsztaty, podczas których uczniowie naszej szkoły wykonali własnoręcznie dziesiątki różańca.

FOTO

Zbiórka charytatywna „Bożonarodzeniowy Dar Serca” - 1 grudnia

1 grudnia 2019r. członkowie Szkolnego Koła Caritas działającego przy naszej szkole wraz z opiekunem, p. Anną Tyszka i p. Łukaszem Kacprowskim kwestowali w zbiórce charytatywnej „Bożonarodzeniowy Dar Serca” przy parafii pw. Bożego Ciała. Udało nam się zebrać 574zł i 63gr Pieniądze te zostały wpłacone na fundusz „Dzieci Chore”. 280 zł trafi do chłopca z naszej szkoły na leczenie i rehabilitację.

 

FOTO

Zbiórka żywności organizowana przez Caritas. 6-7 grudnia

6 i 7 grudnia 2019r odbyła się ogólnopolska zbiórka żywności organizowana przez Caritas. Członkowie SKC działającego przy Zespole Szkół Specjalnych w Łomży wraz z opiekunem wzięli udział w zbiórce żywności. Zebrana żywność  trafi do ludzi potrzebujących, aby godnie mogli przeżywać Święta Bożego Narodzenia.

 

 FOTO

Spotkanie wigilijne- 18 grudnia

Spotkanie wigilijne

18 grudnia 2019r o godz. 10.00 społeczność szkolna zebrała się, ab w przeddzień rozpoczynających się Świąt Narodzenia Pańskiego wspólnie zasiąść przy wigilijnym stole. Podczas spotkania wigilijnego poznaliśmy historię powstania kolęd oraz wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Naszą uroczystość uświetniła grupa młodzieży śpiewającej ze studia wokalnego Rock.

FOTO

XIII Ekologiczny Bal Charytatywny - 20 stycznia

20 stycznia 2020 r w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży odbył się XIII Ekologiczny Bal Charytatywny, w którym wzięła udział wraz z Panią Dyrektor i opiekunami, grupa uczniów z naszej szkoły. Wszystkich przybyłych powitał Ks. Dr Andrzej Mikucki, dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej. Celem balu była zbiórka maskotek i zabawek, które zostaną przekazane dla dzieci przebywających w placówkach leczniczo- rehabilitacyjnych podczas Światowego Dnia Chorego.  Bal rozpoczęto od zatańczenia wspólnie poloneza. Następnie wolontariusze animowali  tańce i zabawy integrując uczestników balu. Zorganizowano kącik plastyczny, gdzie można było wykazać się zdolnościami plastycznymi oraz aktywnie spędzić czas w kąciku gier i zabaw. Odbył się również konkurs na najciekawszy strój ekologiczny.Wszyscy uczestnicy balu świetnie się bawili.  

FOTO

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )