ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH                                                              w Łomży                                                           

Spis treści niniejszej strony
OPIEKUN SKC

Opiekun koła Caritas - mgr Anna Tyszka

Charytatywny bal - Caritas 21 stycznia

Bal Charytatywny

 

21 stycznia 2019 r. po raz dwunasty uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Balu Charytatywnym członków i sympatyków SKC pod hasłem „Na leśnej polanie”. Impreza odbyła się w Zespole Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży. Wszystkich przybyłych powitali pani dyrektor Bogumiła Olbryś i zastępca dyrektora Caritas ks. Marcin Loba.  Zabawę rozpoczęto od poloneza tańczonego przez uczestników balu. Zorganizowano również tańce lednickie oraz zajęcia plastyczne i sportowe. Młodzież bawiła się znakomicie. Biletem wstępu na bal były pluszaki, które zostaną przekazane chorym dzieciom w placówkach leczniczych Diecezji Łomżyńskiej.

 

 FOTO

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych - 17 listopada

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych

                17 listopada 2018 r. odbyły się obchody Międzynarodowy Dzień Wolontariusza i Osób Niepełnosprawnych.  Uroczystość ta rozpoczęła się Mszą Świętą, której przewodniczył Ks. Bp Janusz Stepnowski. Pasterz naszej diecezji w homilii podziękował wszystkich wolontariuszom ze szkolnych i parafialnych kół Caritas za ich pracę na rzecz drugiego człowieka. W drugiej części uroczystości    w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich ks. Andrzej Mikucki, Dyrektor Caritas Diecezji Łomżyńskiej i ks Biskup wręczyli podziękowania oraz medale dla najbardziej wyróżniających się wolontariuszy w posłudze bliźniemu. Następnie odbył się konkurs piosenki pt: ”Śpiewaj Paradiso na urodziny św. Filipa Neri”.

  Foto 

Pamięć o zmarłych – wyjście do katakumb - 5 listopada

Pamięć o zmarłych – wyjście do katakumb

                5 listopada 2018 r. młodzież z naszej szkoły wraz z opiekunami  odwiedziła katakumby w Klasztorze Ojców Kapucynów. Poznała historię powstania tego podziemnego cmentarza i oddała hołd zmarłym. Zapaliliśmy  znicze i  wspólnie pomodliliśmy się za spoczywających.

WARSZTATY Z RZEMIEŚLNIKAMI MATKI BOŻEJ - 25 października

WARSZTATY Z RZEMIEŚLNIKAMI MATKI BOŻEJ

25 października 2018r. odbyły się warsztaty,  na które przybyli Rzemieślnicy Matki Bożej. Zaproszeni goście pokazali  nam rośliny, z których można wykonać różańce. Następnie każdy wykonał własnoręcznie różaniec.

FOTO

WSPOMNIENIE O ŚW. JANIE PAWLE II - 16 października

WSPOMNIENIE O ŚW. JANIE PAWLE II

16 października 2018r  przypadła czterdziesta rocznica wyboru na Stolicę Piotrową Kardynała Karola Wojtyły. 22 października o godz. 11.50 w dniu, kiedy wspominamy św. Jana Pawła II odbył się w naszej szkole uroczysty apel, w którym przypomnieliśmy życie, pontyfikat,  wielkiego papieża, wspaniałego Polaka -  św. Jana Pawła II.

 

FOTO

Piesza pielgrzymka do Płonki Kościelnej. - 15 września

15 września 2018r. Po raz jedenasty członkowie SKC wraz z opiekunem p. Anną Tyszka uczestniczyli w pieszej pielgrzymce do Płonki Kościelnej. Każdy z intencją w sercu, pieśnią i modlitwą na ustach przemierzaliśmy pielgrzymkowy szlak. W sanktuarium Matki Bożej Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej uczestniczyliśmy we Mszy Świętej. Po Mszy procesyjnie nawiedziliśmy cudowny obraz Matki Bożej. Następnie rozpoczęło się wspólne biesiadowanie i tańce. Wszyscy świetnie się bawili.

 FOTO

 

Piesza Pielgrzymka do Płonki Kościelnej - zaproszenie

 

Caritas Diecezji Łomżyńskiej zaprasza  na pieszą pielgrzymkę wolontariuszy i sympatyków  Szkolnych Kół Caritas do PŁONKI  KOŚCIELNEJ

15 września 2018r (sobota).

 

Program pielgrzymki:

  • Wyjazd z Łomży, Plac Niepodległości (Stary Dworzec) godz. 8.00 autobusem
  • Dojazd do Sokół i rejestracja grup pielgrzymkowych
  • Pielgrzymowanie do Sanktuarium Matki Boskiej Płonkowskiej
  • Msza Święta w Sanktuarium Matki Boskiej w Płonce Kościelnej
  • Ognisko i kiełbaski
  • Powrót do Łomży ok. 17.00

Osoby chętne zgłaszają swój udział do 11.09.2018r (wtorek) do p. Anny Tyszki.

Koszt przejazdu z Łomży do Sokół i z Płonki Kościelnej do Łomży – 20 zł od osoby.


[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )