ZESPÓŁ SZKÓŁ SPECJALNYCH                                                              w Łomży                                                           

Spis treści niniejszej strony
OPIEKUN SKC

mgr Anna Tyszka

FESTYN RODZINNY ‘BĄDŹMY RAZEM” - 9n czerwca

FESTYN RODZINNY ‘BĄDŹMY RAZEM”

9 czerwca 2018r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły wzięli udział w festynie rodzinnym „Bądźmy razem” połączonym z olimpiadą osób niepełnosprawnych organizowaną przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.  Wspólne świętowanie rozpoczęliśmy od Mszy Świętej koncelebrowanej przez dyrektora Caritas ks. Dr Andrzeja Mikuckiego i ks. Marcina Loba. Konkurencje sportowe  nawiązywały  do obchodów jubileuszu  600-lecia nadania praw miejskich  Łomży.  Pierwszą konkurencją był  taniec  dworski. Odbył się też turniej rycerski u Księcia Janusza I, jazda na rumaku, malowanie herbu i wiele innych.  Pogoda dopisywała, a dla ochłody strażacy z Nowogrodu zaserwowali chętnym prysznic z wozu strażackiego.  Wszyscy świetnie się bawili.

Rekolekcje Wielkopostne

Rekolekcje Wielkopostne

19 marca 2018r. społeczność naszej szkoły przeżywała Rekolekcje Wielkopostne,  które rozpoczęliśmy od spotkania na sali gimnastycznej, gdzie alumni Wyższego Seminarium Duchownego  w Łomży poprzez  pieśni, filmy, rachunek sumienia, pomogli  przygotować się do sakramentu pokuty i pojednania. Następnie przeszliśmy do Kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny, gdzie można było  skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania oraz wziąć udział we Mszy Świętej.  Naukę rekolekcyjną skierował do nas  rekolekcjonista ks. Dr Zbigniew Skuza. Po Mszy św. wróciliśmy do szkoły i obejrzeliśmy film  o tematyce religijnej pt. „Cuda z nieba”.

 Zdjęcia ------->Tutaj

Wyjście do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży

Wyjście do Wyższego Seminarium Duchownego  w Łomży

1 marca 2018r odbyła się wycieczka do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży.  Zwiedzenie rozpoczęliśmy od Kaplicy seminaryjnej, w której powitał nas wicerektor  ks. dr Zbigniew Skuza. Następnie Alumni przygotowali dla nas drogę krzyżową, którą wspólnie odprawiliśmy. Zobaczyliśmy też  auli , gdzie odbywają się uroczystości w Seminarium i sale, w których klerycy mają wykłady.

Bal Charytatywny

Bal Charytatywny

22 stycznia 2018 r. w Zespole Szkół Weterynaryjnych odbył się XI Bal Charytatywny „U Hanki Bielickiej” – bal dla członków i sympatyków SKC. Nasi uczniowie pod opieką opiekuna SKC i innych nauczycieli wzięli udział  w tej imprezie. Biletem wstępu były przyniesione przybory szkolne. Zostały one przekazane dla dzieci przebywających w szpitalu, podczas obchodów dnia chorego. Zabawę rozpoczęliśmy od zatańczenia wspólnie poloneza. Następnie odbywały się różne konkursy i zabawy: taneczne, plastyczne, malowanie twarzy oraz konkurs na najpiękniejszy kapelusz i naszyjnik. Wszyscy świetnie się bawili.

Inscenizacja Bożonarodzeniowa p.t. „Prezent dla najbliższych”.

20 grudnia 2017r o godz 12.30 uczniowie naszej szkoły  zaprezentowali inscenizację Bożonarodzeniową p.t. „Prezent dla najbliższych”. W przedstawieniu  tym zwrócili uwagę na problemy naszego  zabiegania przedświątecznego, braku miłości i czasu dla najbliższych. Wskazali, iż często zatracamy istotę Bożego Narodzenia i świętujemy urodziny Jezusa zapominając o  Nim. Ważniejsze są dla nas prezenty, potrawy świąteczne, dekoracje, a nie Jezus.

Zdjęcia -----> Tutaj

Obchody Światowego Dnia Wolontariusza i Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

2 grudnia 2017r. odbyły się obchody Światowego  Dnia Wolontariusza i Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. Uroczystość ta rozpoczęła się wspólną Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Bp. Janusz Stepnowski. W dalszej części obchodów   dyrektor Caritas Ks. Dr Andrzej Mikucki wraz z przybyłymi gośćmi zainaugurował Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  Następnie Wojewoda Podlaski uhonorował wolontariuszy Caritas Diecezji Łomżyńskiej.  Z naszej szkoły dziesięć osób otrzymało takie  podziękowanie. W dalszej części odbył się finał konkursu muzycznego „Św. Teresa od Dzieciątka Jezus – dzieje Białego Kwiatka”. Przy dźwiękach  piosenek o św. Teresce wszyscy znakomicie się bawili.

 

Piesza Pielgrzymka do Płonki Kościelnej.

23 września 2017r. po raz dziesiąty członkowie pod opieką opiekunów p.  Anny Tyszka i p. Magdaleny Wawrzyniak wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Płonki Kościelnej. Pątnicy  wyruszyli     z Sokół i z pieśnią na ustach i intencjami w sercach na pielgrzymkowy szlak. Poprzez swój trud pielgrzymowania włączyli się w  ogólnopolską akcję „kromka chleba dla sąsiada” prowadzoną przez Caritas Polska.  Akcja ta miała na celu uwrażliwienie społeczeństwa na potrzeby i los ludzi potrzebujących, biednych, samotnych osób starszych i uaktywnienie pomocy sąsiedzkiej. Podczas Eucharystii  w Sanktuarium Matki Bożej Płonkowskiej Królowej Młodzieży  nastąpiło poświęcenie chlebków, które każdy z uczestników otrzymał i mógł w swoim środowisku podzielić się z innymi.

Pielgrzymka była formą solidarności społecznej w walce z głodem z okazji Światowego Dnia Żywności i Walki z Głodem. 

 

Obejrzyj zdjęcia------> Tutaj

[ Cookies - info ]Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )